21. 11. 2022, Vladimír Klaus, navštíveno 19x

Android

Samsung Galaxy S22 Ultra je vlajková loď. Bohužel i u takovéhoto zařízení je stále spousta věcí nelogických či nějak skrytých. A to i po aktualizaci na Android 13 a One UI 5.0. Je proto poměrně šílené, že na takovouto banální věc musí vzniknout článek, ale Samsung v tomto směru není zrovna přívětivý nebo logický. Když se totiž zanoříte do Zvuků, najdete tam pouze nastavení oznámení. Když si spustíte Zprávy, tam poté Nastavení a nějakým zázrakem se doklikáte ke zvukům (ano, mají to rekurzivně vnořované), tak stejně nenajdete možnost, jak přidat vlastní zvuk.

Je třeba připojit mobilní přístroj přes USB (pozor na kabel - u některých to bude tvrdošíjně umožňovat pouze nabíjení - týká se např. fialových kabelů od Huawei) a zkopírovat příslušný zvuk do složky <Notifications>. Když se poté pokusíte změnit zvuk, bude konečně uveden v seznamu jako nová kategorie "Vlastní".

To znamená - kliknout na Zprávy > Nastavení > Oznámení > Kategorie oznámení > Příchozí zprávy > Zvuk, tak zde uvidíte vlastní zvuk, který jste před chvílí přidali.

Jak nastavit vlastní zvuk pro SMS na SAMSUNG Galaxy S22 Ultra zařízení, obr. 1

No a to je vše. Není to nic světoborného, ale když se zkombinuje špatný kabel a zoufale hledáte nějaké "+" pro přidání vlastního zvuku, tak se tento článek možná může docela hodit 😉