SQL pro blbce, 2. rozšířené vydání

Obálka příručky Příručka SQL pro blbce je určena pro všechny, kteří se chtějí seznámit s jazykem SQL, ale i pro ty, kteří celý život s SQL zápasí a občas si potřebují některé detaily nebo málo známé příkazy připomenout. Všechny příkazy a funkce jsou názorně a velmi jednoduše vysvětlovány a předvedeny na mnoha konkrétních příkladech z praxe. V druhém vydání najdete na 140 stranách téměř 180 příkladů SQL včetně 220 doprovodných obrázků, 27 zcela nových kapitol a změny ve více než 20 kapitolách z prvního vydání. Celá příručka prošla důkladnou revizí a řada funkcí a příkazů je popisována detailněji nebo doplněna o další příklady. Doplňující materiály pak najdete v části Ke stažení.

Zobrazit na: Palmknihy.cz, Alza.cz

Photoshop pro blbce 1 - Doostřování fotografií

Obálka příručky 1 První ze série příruček je určena všem, kteří mají rádi fotografování a chtějí se naučit, jak připravit ostrou fotografii jak pro obrazovku, tak pro tisk, k čemu slouží lokální doostření, na co si dát pozor při vytváření webových fotogalerií nebo jak provést doostření více fotografií najednou. Stranou nezůstane ani porovnání podobných funkcí v Zoner Photo Studiu a prohlížeči IrfanView. Příručka obsahuje velké množství obrázků a řadu tipů z praxe. Doplňující materiály (fotografie, akce, nastavení apod.) pak najdete v části Ke stažení.

Zobrazit na: Palmknihy.cz, Alza.cz

Photoshop pro blbce 2 - Rozostřování fotografií

Obálka příručky 2 Příručka nepřímo navazuje na první díl. Kromě doostřování je třeba fotografie nebo jejich části občas také rozostřit a zde najdete 15 různých způsobů, jak toho docílit. Téma pokrývá nejen fotografie, ale obecně grafické soubory, kdy se dá rozostřením dosáhnout velmi zajímavých výsledků (kov, zoom efekt, simulace pohybu, změna hloubky ostrosti apod.). Stranou nezůstane ani porovnání podobných funkcí v Zoner Photo Studiu a prohlížeči IrfanView. Příručka obsahuje velké množství obrázků a řadu tipů z praxe. Doplňující materiály pak najdete v části Ke stažení.

Zobrazit na: Palmknihy.cz, Alza.cz

Photoshop pro blbce 3 - Interakce vrstev

Obálka příručky 3 ZRUŠENO, bylo nahrazeno ČLÁNKY na tomto webu

Ve třetím dílu příruček o Photoshopu najdete ucelený přehled všech 27 interakcí vrstev a jejich využití v praxi. Pokud chcete dobře umět Photoshop, toto je naprostý základ. Na řadě příkladů velmi jednoduše pochopíte, jak interakce fungují a k čemu slouží. Pomocí nich dokážete zlepšovat kontrast, redukovat nečistoty, simulovat sníh, přebarvovat, vytvářet soft-focus nebo dokonce porovnávat podobné obrázky. Příručka obsahuje také bonus – speciální kapitoly týkající se úžasné funkce „Blend If“. Doplňující materiály pak najdete na webu.