2. 11. 2023, Vladimír Klaus, navštíveno 426x

Windows

Pokud potřebujete ve Windows vypnout zobrazení jazyka (jazykového panelu), který je umístěn vedle hodin, je to docela problém. Jednak se to v jednotlivých verzích Windows liší, ale často to nefunguje, nebo to zlobí. V tomto článku je krátký návod pro Windows 11, který je v době vydání článku snad zcela funkční.

Jak se ve Windows 11 zbavit zobrazení jazykového panelu (vedle hodin), obr. 1

Nejprve přejděte do Nastavení > Čas a jazyk a zvolte Psaní.

Jak se ve Windows 11 zbavit zobrazení jazykového panelu (vedle hodin), obr. 2

Zde dále Upřesnit nastavení klávesnice.

Jak se ve Windows 11 zbavit zobrazení jazykového panelu (vedle hodin), obr. 3

Na této obrazovce je pak zcela nutné, aby bylo zaškrtnuto "Použít panel jazyků na ploše, když je k dispozici". Je to zcela nelogické, ale to je prostě Microsoft. Pak už jen zvolte Možnosti panelu jazyků.

Jak se ve Windows 11 zbavit zobrazení jazykového panelu (vedle hodin), obr. 4

A objeví se neuvěřitelně starý, ale stále (snad) funkční dialog, kde zvolte Panel jazyků - Skrytý. A znovu opakuji - pokud na předchozí obrazovce nebude zaškrtnuto, toto nezafunguje!

Jak se ve Windows 11 zbavit zobrazení jazykového panelu (vedle hodin), obr. 5

A od této chvíle by konečně měl panel nadobro zmizet. Jisté to ale není, tu a tam se může někdy objevit a po restartu počítače zase zmizet.

Je ale velmi vhodné udělat ještě jednu věc - vypnout klávesové zkratky pro přepínání jazyka i klávesnice, protože sice nebude vidět panýlek, ale stejně si klávesnici tu a tam změníte. Takže se ve výše uvedeném dialogu ještě přepněte na "Upřesnit nastavení kláves" z vše vypněte.