Proč to vlastně všechno dělám

Řada kamarádů a známých se mě občas ptá, proč věnuji tolik času psaní tohoto blogu, psaní příruček, vymýšlení různých návodů, programování apod. Důvodů mám samozřejmě několik. Prvním důvodem, bez kterého by to nešlo, jen ten, že mě to opravdu velmi baví. A to jak samotné psaní, tak i všechny ty věci okolo IT, programování, ale i vzdělávání, osobního rozvoje, fotografování.

Druhým, neméně podstatným důvodem je, že to má podle mě smysl. Věřím v celoživotní vzdělávání, vím, jak skvělé je každý den přijít na něco nového, něco udělat, napsat, zlepšovat se ve vlastním oboru a inspirovat se obory jinými. Rád se setkávám s podobně naladěnými lidmi, kteří jsou spokojení s životem i prací a možná i právě proto velmi úspěšní a z mnoha pohledů zajímaví.

Nesmím zapomenout ani poslední důležitou věc a tou je dávejte zpět. Myslím, že k tomuto postupně dojde většina lidí ve středním věku, kteří měli v životě štěstí, mohli vystudovat, pracovat pro inspirativní firmy nebo se jen seznámit se zajímavými osobnostmi. Vybízí k tomu Arnold Schwarzenegger, Robert Kiyosaki, Jan Mühlfeit, Peter Krištofovič a řada dalších, někteří už před spoustou let, jako třeba Tomáš Baťa. Proto chci psát dál, vzdělávat se a přinášet trochu toho poznání i dalším...

Vladimír Klaus
29. února 2016

Rozhovor s Jiřím Rosteckým, 2016

V červnu 2016 jsem si povídal s Jiřím Rosteckým z Mladého podnikatele a myslím, že by i toto video mohlo posloužit jako další z důvodů "proč".

Jak podnikat na volné noze 23 let

Rozhovor s Jiřím Rosteckým, 2020

V roce 2020 přisvištěl Koronavirus a dubnu téhož roku jsem si povídal s Jirkou Rosteckým o krizích a dalších aspektech podnikání na volné noze v horších časech.

Vladimír Klaus: Podnikání na volné noze, sociální vazby, zvládání krize