26. 12. 2022, Vladimír Klaus, navštíveno 9035x

Android

Samsung Galaxy S22 Ultra je vlajková loď. Bohužel i u takovéhoto zařízení je stále spousta věcí nelogických či nějak skrytých. A to i po aktualizaci na Android 13 a One UI 5.0. Chtěl jsem si nastavit vlastní vyzvánění a zvuk pro SMS a nebylo to tak přímočaré, jak bych očekával.

Když se totiž zanoříte do Zvuků, najdete tam pouze nastavení oznámení. Když si spustíte Zprávy, tam poté "Nastavení aplikace Zprávy", a nějakým zázrakem se doklikáte ke zvukům (ano, mají to rekurzivně vnořované), tak stejně nenajdete možnost, jak přidat vlastní zvuk.

Je třeba připojit mobilní přístroj přes USB (⚠️pozor na kabel - u některých to bude tvrdošíjně umožňovat pouze nabíjení - týká se např. fialových kabelů od Huawei, ale určitě i dalších) a zkopírovat příslušné zvuky (v mém případě běžné *.mp3) takto:

  • vyzvánění do složky <Ringtones>
  • oznámení do složky <Notifications>

Jak tedy změnit zvuky?

  • Vyzvánění: Nastavení > Zvuky a vibrace > Vyzváněcí tón
  • Zvuk SMS: klikněte na Zprávy > ikonka Vyberte účet > Nastavení aplikace Zprávy > Oznámení > Kategorie oznámení > Příchozí zprávy > Zvuk

A příslušné soubory budou konečně uvedeny v seznamu jako nová kategorie "Vlastní". A pokud nebude název dobře česky, pak je třeba uložit MP3 soubor se "správně" kódovanou hlavičkou, tedy ID3v2.4 UTF-8. A to se týká i běžných hudebních souborů!

 Jak nastavit vlastní zvuk pro vyzvánění a SMS na SAMSUNG Galaxy S22 Ultra, obr. 1

No a to je vše. Není to nic světoborného, ale když se zkombinuje špatný kabel a zoufale hledáte nějaké "+" pro přidání vlastního zvuku, tak se tento článek možná může někomu docela hodit. 😉