9. 8. 2021, Vladimír Klaus, navštíveno 115x

Osobní rozvoj

Rubikova kostka mě provází od Základní školy (cca 80. léta) a nikdy mě nepřestala fascinovat. Tím spíše při pohledu na to, jakým bouřlivým, hlavně technologickým, vývojem prošla. Prim už delší dobu hraje rychlé skládání neboli speedcubing. Tomu se přizpůsobila i konstrukce a další technologie kostky, jako jsou třeba magnety nebo použití mléčné umělé hmoty, která má menší tření, či možnost různého utahování nebo speciální mazadla.

Proč jsem si pořídil Rubikovu kostku WEILONG WR M 2020 (MOYU), obr. 1

Proč jsem si tedy pořídil tuto kostku? Předně řečeno, nejsem a nikdy nebudu speedcuber, takže to nebylo hlavním důvodem. Mnohem více mě zaujalo to, že jde o možná jednu z nejlepších kostek na trhu, pak to, že ji vyrábějí/prodávají i ve stickerless variantě - tedy bez nálepek a tím pádem i bez černého pozadí. Super dojem dotváří nízká hmotnost, parádní matný povrch a odstranění výstupků. Svoji roli i sehrál obchod FYFT.cz s velmi ochotným prodavačem a následně i s podporou od speedcubera Tondy Rouse.

Součástí balení je velká sada "příslušenství" - náhradní středy, pružinky, magnety, šroubováčky atd... Takže upravení kostky dle vašich preferencí by nemělo být problémem. A opět - nejde o to, zda skládáte rychle, ale jen o to, aby se vám kostka dobře používala - nebyla příliš tuhá, ani rozlítaná/nestabilní.

A vlastně ještě jedna věc je u této kostky opravdu výborná - tzv. corner cutting. Tedy i když danou stranu nedotočíte a začnete otáčet stranou na tuto kolmou, tak se nedotočená strana dorovná.

Ke skládání kostky se ještě vrátím v dalším článku. Sice jsem o tom psal již ve starším článku, ale tentokrát to bude trochu modernější přístup, a hlavně bude předveden trochu netradičním způsobem a za pomocí další speciální kostky. 😉

Kostku mám zatím velmi krátce a chystám se k nějakým základním úpravám, což pak doplním do tohoto článku...

Zdroje: