27.09.2013, Vladimír Klaus, navštíveno 10408x

Informace

PayPal je skvělá služba, pomalu se prosazující i u nás. Jedna z vad, kterou ale má, je nepřehledný web a velmi problematické nastavení čehokoliv. Moc tomu nepřidá ani nápověda, která občas nefunguje. Z mého pohledu docela ostuda pro firmu, která denně provede několik milionů transakcí v hodnotě mnoha set milionů dolarů.

PayPal

Druhým problémem bývá neserióznost firem, od kterých něco kupujete, především pak nějakou službu. Například si koupíte roční předplatné časopisu nebo webhostingu a vůbec netušíte, že se Vám na PayPalu tento nákup či spíše objednávka zaznamená jako opakující se. Takže Vám po roce peníze strhnou znovu. Pokud jde o malou částku nebo pohyb peněz nesledujte, vůbec o tom nemusíte vědět. Přesto, že produkt třeba již nevyužíváte, firma na vás pěkně a nenápadně parazituje.

PayPal - jak zrušit předplatné

Proto se občas vyplatí naplánovat třeba do Outlooku opakující se událost a kontrolovat stav těchto objednávek. A to je další potíž – najít na PayPalu, kde to je, když se tam díváte jednou za rok a nepamatujete si to, je děs. Když už konečně najdete odkaz „Subscriptions & Recurring Payments“, tak se vám objeví stránka „Jak vytvořit vlastní tlačítko pro takové platby“ a ne to, co potřebujete.

Pokud jste přihlášeni, tak se k těmto platbám dostanete takto:

My Account > Profile > My Money > My preapproved payments > Update

Můžete zkusit i tento link, ale zda bude fungovat i do budoucna, není jisté:

https://www.paypal.com/cgi-bin/customerprofileweb?cmd=_manage-paylist

PayPal - jak zrušit předplatné

Kliknutím na název obchodníka v prvním sloupci (Merchant) pak na detaily. A dole konečně najdete vytoužené tlačítko „Cancel Subscription“.

PayPal - jak zrušit předplatné

Ovšem ani to nemusí stačit. Tím sice zamezíte, aby vám obchodník strhnul další platbu, ale také byste ho měli o tomto včas informovat, abyste se nevystavili nějaké zbytečné sankci z prodlení apod.