27. 4. 2016, Vladimír Klaus, navštíveno 2788x

Grafika
HTML/CSS
Photoshop

Čas od času potřebuji pracovat s barvami i jinak, než jen náhodným výběrem z palety Photoshopu nebo CorelDRAW. Tyto nástroje mi velmi pomáhají a zde je předkládám především pro inspiraci, protože dalších takových je celá řada a těžko se vybírá ten nejlepší.

Multicolr Search Lab

Parádní nástroj na hledání obrázků dle barev.

http://labs.tineye.com/multicolr/

Zvolíte jednu nebo více barev, případně určíte jejich poměr nebo barvu ještě ručně doupravíte a služba vám v podstatě ihned ukazuje obrázky (z Flickru), které vašim barvám odpovídají.

Color Extraction

Na stejném webu je i druhý velmi užitečný nástroj, který vám umožní získat barevnou paletu dle nahraného obrázku. Je to velmi vhodné, pokud například tvoříte nějakou grafiku, kde daná fotografie bude hlavním motivem a potřebujete, aby s ní písmo či další prvky barevně ladily.

http://labs.tineye.com/color/

 

Find The Data

Zde si můžete vyhledávat barvy dle (anglických) názvů, získat jejich vyjádření ve všech možných zápisech, mixovat si vlastní barvy, ukládat do oblíbených apod.

http://colors.findthedata.com/

Adobe Color CC

A samozřejmě nelze opomenout ani barevné hrátky s nástrojem od Adobe.

https://color.adobe.com/cs/create/color-wheel/

A k dispozici je i velká řada palet.

Ultimate CSS Gradient Generator

Tento nástroj má řadu gradientů již předpřipravených, takže není třeba začínat od nuly. Výhodou (pro některé) bude také systém, který je v podstatě totožný s tím, jak se gradienty vytvářejí ve Photoshopu a to včetně definování průhlednosti.

http://www.colorzilla.com/gradient-editor/

SVG Gradient Background Maker

Zajímavá alternativa pro předchozí nástroj, zaměřená na SVG.

https://developer.microsoft.com/en-us/microsoft-edge/testdrive/demos/svgradientbackgroundmaker/