27.02.2017, Vladimír Klaus, navštíveno 1850x

Grafika
Photoshop

Photoshop - Interakce Pin Light, obr. 1

Další z velmi specifických interakcí, u kterých se jen těžko hledá nějaké užitečné použití. Už jen popsat, jak přesně funguje je docela obtížné.  Pokud je horní pixel světlejší než 50% šedá a zároveň dolní pixel tmavší než horní, pak se použije horní pixel. Pokud je horní pixel tmavší než 50% šedá a zároveň je dolní pixel světlejší než horní, pak se použije také horní pixel. Všechny ostatní pixely, které nesplňují tyto podmínky, se zobrazí z dolní vrstvy. Není to šílené? Je!

Občas se také uvádí, že jde o jakousi kombinaci interakcí Lighten a Darken, případně dokonce kombinaci Screen a Multiply. V každém případě se toto dá využít opravdu jen v nějakých speciálních efektech nebo lépe – když chcete udělat více méně šílený obrázek jako kombinaci z nějakých dvou.

Já jsem použil dvě (téměř identické) fotografie.

Photoshop - Interakce Pin Light, obr. 2

První jsem ještě více zesvětlil, druhou naopak ztmavil.

Photoshop - Interakce Pin Light, obr. 3

A tyto dvě upravené varianty jsem zkombinoval a té světlejší nastavil interakci na Pin Light.

Photoshop - Interakce Pin Light, obr. 4

Výsledný obrázek snad alespoň trochu ukazuje, jak to celé zafungovalo. Pole, paneláky, cesta a část nebe v horní vrstvě je světlejší než 50% šedá a určitě také světlejší než totéž ve spodní vrstvě, proto se tyto části použily z horní vrstvy. Vše ostatní se v podstatě vzalo z vrstvy spodní.

Photoshop - Interakce Pin Light, obr. 5