16. 10. 2019, Vladimír Klaus, navštíveno 2126x

Knihy
Osobní rozvoj
Zdraví

Tuto knihu jsem objevil opravdovou náhodou a zaujala mě především svým zvláštním názvem. Tak jsem se začetl, zkoumal a nakonec koupil. Nelituji, naopak, je to jedna z těch publikací, které vám mohou (pokud jste vnímavější) změnit život, resp. pohled na něj, na své zdraví, fungování orgánů, buněk, psychiky, léčby atd.

V opravdu hutné knize na cca 270 stránkách, a bez jakýchkoli obrázků či ilustrací, se před vám objeví svět buněk, bakterií, imunity, emocí, lymfy apod. Ale hlavně toho, a jak všechno se vším souvisí. Je to známo už dlouho, ale současná "západní" medicína to nevidí nebo nechce vidět.

Dělejte v životě to, pro co jste se narodili, a budete šťastní.

Dozvíte se, co je skutečným smyslem života – sbírání, analýza a předávání informací, stejně tak jaké jsou tři základní řídící systémy – nervový, hormonální a imunitní a jakou hrají roli, jak komunikují apod.

Stranou nezůstanou ani nemoci a jejich jednoznačné napojení na emoce, nálady, prostředí, ve kterém žijeme, s kým jsme, na co myslíme. To, že nemoci jsou v naprosté většině případů selhání imunity, která je špatně řízená nervovým systémem. Co to jsou toxiny, především pak neurotoxiny či jak nás vlastní emoce mohou dostat do kolen.

Kdo se neučí, ten nežije.

A pak jsou tu autoimunitní záležitosti, alergie, ale i nesmyslná kosmetika, nesmyslné rady, jak se chránit před Sluncem, stejně tak jako doporučování nízkotučných výrobků a margarínů, neustále doporučování antibiotik, tlumení horečky apod. Tedy všechno, co do nás tlačí nadnárodní korporace.

Kdo se chce uzdravit, musí změnit sám sebe.

V knize toho najdete opravdu mnohem více a rozhodně doporučuji vše dále konzultovat se zdravým rozumem, další literaturou, např. Druhý mozek, zkrátka používat kritické myšlení. Vždyť jde o vaše zdraví!

Samozřejmě se najde hodně "nevěřících Tomášů" a dalších pochybovačů, které zde zmíněné principy budou napadat. Jenomže pokud máte opakovanou (a nejen) vlastní zkušenost a víte, že život funguje opravdu poněkud jinak, než jak je předkládáno mainstreamovými médii, farmaceutickými společnostmi nebo lékaři bez přesahu, víte své...

Další zdroje: