16. 10. 2020, Vladimír Klaus, navštíveno 1172x

Hudba

Pokud se chcete ujistit, zda máte aktuální firmware nebo se případně rozhodnete ho přeinstalovat, pak použijte níže uvedenou stránku. Vše je velice rychlé a pohodlné. Kdyby přesto byly nějaké problémy, je možné stáhnout instalaci, jako samostatný balíček a spustit ručně. Já jsem to nepotřeboval a zkoušel jsem i opakované přeinstalace.

Novation LAUNCHKEY MK3 - firmware aktualizace 1.91 a bootloader, obr. 1

Buď vám to rovnou nabídne novější verzi nebo použijte "Having problems?", kde je "Re-install the firmware".

https://components.novationmusic.com/launchkey-mk3/firmware

V prohlížeči uvidíte, že máte stisknout na klávesách "Scene Launch Button", čímž potvrdíte instalaci firmware.

Novation LAUNCHKEY MK3 - firmware aktualizace 1.91 a bootloader, obr. 2

Během procesu zeleně svítí/blikají pady.

Novation LAUNCHKEY MK3 - firmware aktualizace 1.91 a bootloader, obr. 3

A co je nového ve verzi 1.91? Dobrá otázka... ale nevím, nenašel jsem. 😉

K čemu je Bootloader

Možná si říkáte, proč v tomto článku zmiňuji nějakou nesouvisející záležitost. Ale ona s tématem souvisí – při startu kláves v tomto režimu si můžete zkontrolovat verzi Bootloaderu a Aplikace.

Pokud tedy najednou stisknete "Octave +" a "Octave -" a poté zapojíte klávesy do USB portu, naběhnou v tzv. Bootloader modu. V návodu sice píšou, že můžete nastavit řadu parametrů, ale zároveň není uvedeno jaké. Jediným parametrem je to, zda po připojení kláves (v běžném režimu) je uvidíte jako "Mass Storage", tedy jako disk. Na disku jsou pak nějaké soubory, SVG grafika apod. - nic co by bylo z praktického hlediska zajímavé.

V tomto režimu uvidíte řadu kláves podsvícených, včetně některých padů. Není to náhoda – pady ukazují verzi v binární soustavě - kdyby vám to nestačilo vidět v normální podobě na displeji.

Na verzi Bootloaderu se přepínáte bílým tlačítkem "Scene Launch Button" a vidíte verzi/build 160. Interpretace padů je následující: 100 + 40 + 20. Detaily jsou vysvětlené v návodu.

Novation LAUNCHKEY MK3 - firmware aktualizace 1.91 a bootloader, obr. 4

A pak verzi aplikace 191, na kterou se přepínáte zeleným "Stop-Solo-Mute". Interpretace padů je následující: 100 + 80 + 10 + 1.

Novation LAUNCHKEY MK3 - firmware aktualizace 1.91 a bootloader, obr. 5

Zdroje: