03.02.2022, Vladimír Klaus, navštíveno 834x

Hardware
Windows

Tuto myš jsem vyhlížel již delší dobu, protože její parametry naznačovaly, že přesně něco takového by se mi mohlo hodit, a hlavně zpříjemnit každodenní práci. Už po prvních pár minutách bylo jasné, že šlo o trefu do černého.

Proč jsem si pořídil myš Logitech M650 M, obr. 1

Myš je neuvěřitelně tichá. Mám na mysli hlavní tlačítka a kolečko. Vypadá to, jako kdyby dosedaly na nějakou gumovou podložku. Paráda! Postranní tlačítka už tichá nejsou, ale to není zase tak zásadní.

A když už zmiňuji ta postranní tlačítka - jednak se jim dá přiřadit jiná funkce, než výchozí, ale to jsem zatím nepotřeboval, protože výchozí nastavení - "Vpřed" a "Vzad" třeba v internetovém prohlížeči je naprosto fenomenální. Žádné zbytečné putování myši do levého horního rohu při potřebě se vrátit na předchozí stránku.

Proč jsem si pořídil myš Logitech M650 M, obr. 2

A pak je tu funkce SmartWheel - ta umožňuje rychlým posunem kolečka se také rychle pohybovat třeba po webové stránce nebo dokumentu. Takže když se vám kolečko podaří opravdu rychle roztočit, není problém se dostat ze začátku až na konec třeba 15stránkového dokumentu ve Wordu. A myš při tom tak trochu vrní, což je docela zajímavá zpětná vazba. 😉

Proč jsem si pořídil myš Logitech M650 M, obr. 3

Také oceňuji pogumované postranní části a celkový matný a velmi příjemný povrch. Myš je také trochu těžší než plastová, menší a o polovinu levnější verze Logitech M185, které jsem řadu let používal, ale které jsem musel relativně často měnit. Přesto i tyto obyčejnější myši stojí rozhodně za pozornost.

Další výborná záležitost spočívá v tom, že myš je k dispozici ve dvou velikostech - základní/menší "M" a pak větší "L". A aby toho nebylo málo, tak jsou k dispozici verze i pro leváky. Mám pocit, že si je Logitech dobře vědom, jak skvělou věc se mu podařilo vyrobit a tomu odpovídá i cena, která se pohybuje okolo 1000,- Kč.

Závěr

Do této myši jsem se zamiloval během prvních několika minut. A pokud s ní nebude časem nějaký problém, jsem si jistý, že jsem našel ideálního parťáka pro práci a její pořízení tak mohu zcela jednoznačně doporučit.

Zdroj: