03.07.2015, Vladimír Klaus, navštíveno 5076x

MS Office
MS Word

Možná jste již narazili na tip, jak za použití klávesnice změnit sadu odstavců na sadu položek s odrážkami - Ctrl+Shift+L.

Ono to sice seznam s odrážkami udělá, ale chová se zcela jinak, než když kliknete na tlačítko "odrážky". Jednak mají jednotlivé řádky stále stejné odsazení zleva (vlastně se chovají stále jako normální text) a pak při požití klávesových zkratek na změnu úrovně - Shift + Alt + šipka doprava/doleva se mění na Nadpis 1, Nadpis 2 atd. Tedy opět přesně tak, jak se chová text ve stylu "Normální".

Když ale použijete na vytvoření seznam příslušné tlačítko, dojde k většímu odsazení a zkratka na změnu úrovně pouze posouvá odsazení zleva.

MS Word - seznam s odrážkami

Tím nechci říci, že jedno či druhé dobře nebo špatně, ale jen, že jde o vzájemně nezaměnitelné postupy a pokud chcete mít dokument stylově naprosto čistý, nesmíte je zaměňovat.

No a hlavně nezkoušejte Ctrl+Shift+L v online verzi Wordu běžícím v IE, protože takto zkratka je vyhrazena pro úplně něco jiného, viz http://www.vladimirklaus.cz/CZ/clanky-detail/21/uzitecne-klavesove-zkratky-nejen-pro-internet-explorer-dil-1.