17.01.2017, Vladimír Klaus, navštíveno 1911x

Grafika
Photoshop

Photoshop - Interakce Linear Light, obr. 1

Další z interakcí, které umí výrazně zlepšit barevné podání fotografie. Přesněji řečeno – světlá místa ještě více zesvětlí, tmavá místa ještě více ztmaví, a to vše na základě jasu daného místa. Je to tedy ideální varianta pro vylepšení mdlé fotografie. V případu, který zde budu popisovat, se ale jen velmi málo liší od Vivid Light, který pracuje na základě kontrastu.

Photoshop - Interakce Linear Light, obr. 2

Když se podíváte na histogram, bude vám jasné, že tato fotografie opravdu nemá žádnou šťávu. Chybí pořádné stíny a se světly je to ještě horší. Vše můžeme napravit třeba pomocí Levels, ale nyní toho nevyužijeme.

Photoshop - Interakce Linear Light, obr. 3

Zduplikujte vrstvu (Ctrl+J) a nastavte ji interakci na Linear Light. Výsledný obrázek je mnohem lepší, i když třeba stále ne úplně ideální. Mraky by mohly být třeba bělejší, ale to už záleží na dalším použití.

Photoshop - Interakce Linear Light, obr. 4

Pro docílení zajímavého efektu můžete horní vrstvu odbarvit (Ctrl+Shift+U) a doplnit o vrstvu úprav, ve které snížíte sytost a trochu i jas.

Photoshop - Interakce Linear Light, obr. 5

A máme tu jeden ze způsobů, jak dosáhnout dnes tak moderního temného šedomodrého nádechu.

Photoshop - Interakce Linear Light, obr. 6

A na závěr ještě malé shrnutí příbuzných interakcí, kdy se použil jeden obrázek ve dvou vrstvách a té horní byla nastavena příslušná interakce.

Photoshop - Interakce Linear Light, obr. 7