24.08.2018, Vladimír Klaus, navštíveno 2212x

Grafika
Photoshop

Pokud jste někdy zkoušeli přetáhnout obrázky do nějakého dokumentu ve Photoshopu, tak to pochopitelně jde, ale vkládá se to jako Smart objekty, provádí se změna velikosti a ještě se to musí potvrdit. Dost otravné! Nepomáhá ani žádné přidržení nějaké klávesy, aby se to vložilo jako obyčejný obrázek/vrstva.

Řešení naštěstí existuje a spočívá ve změně Nastavení (Ctrl+K). Upravte tato tři zaškrtávátka dle ukázky a je to. Pak můžete v Průzkumníkovi nebo třeba Total Commanderu označit více obrázků najednou a přesunout je nad otevřený dokument. Chvíli to trvá, ale výsledkem jsou normální vrstvy, bez změny rozměru i bez potvrzování akce.

Jak přetáhnout obrázky do Photoshopu jako nové běžné vrstvy, obr. 1

Možná ale zjistíte, že vložené obrázky jsou menší, než originály. Třeba originální obrázek 6000 x 4000 se vloží jen jako 1440 x 960. To není chyba, pouze se liší rozlišení obrázku a rozlišení vašeho dokumentu ve Photoshopu. Pokud má totiž obrázek rozlišení třeba 300 DPI a váš dokument 72 DPI, dojde k takovému přepočtu, aby to vyhovovalo cílovému dokumentu. V tomto případě tedy 300 děleno 72 = 4,16667. A proto původní výška 4000 bude přepočtena na 960.

Pokud tomuto chcete zabránit, změňte si rozlišení vašeho dokumentu také na 300 DPI. Samozřejmě nesmí dojít k resamplingu, ale pouze k nastavení rozlišení.

Jak přetáhnout obrázky do Photoshopu jako nové běžné vrstvy, obr. 2