29. 3. 2022, Vladimír Klaus, navštíveno 1092x

MS Office

Pokud pracujete ve OneNote a občas potřebujete založit nový notebook/poznámkový blok nebo zkrátka přeorganizovat své poznámky, zřejmě narazíte na to, že tzv. Rychlé poznámky jsou někde "mimo systém" a je docela těžké je změnit tak, aby se chovaly jako dříve. Stále bohužel odkazují do původního poznámkového bloku a ani změna výchozího poznámkového bloku nic nezmění. A při pokusu o přesun tohoto oddílu do nového poznámkového bloku OneNote padal.

Dále je třeba si uvědomit, že jsou "2 verze" rychlých poznámek:

  • v desktopovém OneNote
  • v mobilním (Android) OneNote

Mobilní OneNote a jeho Rychlé poznámky zobrazují něco velmi zvláštního a v době psaní tohoto článku nemám tušení, jak nastavit, aby zobrazovaly to samé.

Desktopový OneNote je na tom naštěstí lépe. Pokud si tedy založíte nový Poznámkový blok, který je hlavním úložištěm vašich poznámek, pak je vhodné v něm vytvořit i Nový oddíl, který můžete nazvat právě třeba "Rychlé poznámky". To samo od sebe samozřejmě nezajistí, aby kliknutí na Rychlé poznámky v dolní části levého panelu zobrazilo právě tento oddíl.

OneNote - Rychlé poznámky, obr. 1

K tomu potřebujete jít do Soubor > Možnosti, tam vybrat Ukládání a zálohování a následně pomocí tlačítka Změnit vybrat příslušný oddíl, který bude přístupný právě jako Rychlé poznámky.

OneNote - Rychlé poznámky, obr. 2

A to je v podstatě vše, od této chvíle jsou rychlé poznámky ve OneNote spárovány s daným oddílem.

V mobilní aplikaci pak mohu doporučit snad je to, že si najdete příslušný oddíl, který si přidáte na výchozí obrazovku a interní Rychlé poznámky budete zcela ignorovat.