25.11.2023, Vladimír Klaus, navštíveno 518x

MS Office

Emoji jsou všude, zpřehledňují komunikaci i dokumenty, a není od věci je používat i ve OneNote. K velkému zklamání ale dojde ve chvíli, kdy si chcete dokument vytisknout nebo vyexportovat. Všechny se převedou do jednodušší podoby a barvy, kterou je napsaný daný text.

Jak z OneNote tisknout či exportovat do PDF se zachováním barevných emoji, obr. 1

Dá se najít spousta odkazů a dotazů, jak toto řešit. Bohužel to nejde žádným standardním způsobem napravit, i když je tu s námi tento problém už spoustu let. Ono je to totiž ještě horší, než vypadá, protože nefunguje ani třeba kopírování z OneNote do Wordu.

Jediným řešením je tisknout či exportovat z webového OneNote. Jen je třeba upravit měřítko, neboť výchozích 100 % vygeneruje opravdu velmi malé písmo.

Jak z OneNote tisknout či exportovat do PDF se zachováním barevných emoji, obr. 2

A ještě malá poznámka k tomu Wordu. Pokud z OneNote zkopírujete text s emoji a chcete je i ve Wordu vidět pěkně barevné, s případným zachování zbylého formátování, pak stačí emoji označit a stisknout Ctrl+mezerník. Tím se (obecně) označenému textu odstraní lokální formátování, což je v tomto případě font a barva zdrojového textu.