11. 8. 2022, Vladimír Klaus, navštíveno 686x

MS Office
MS Outlook

Už mnoho let mě rozčilovalo, že je Outlook mnohem pomalejší (třeba při otvírání událostí z kalendáře), než býval před cca 20 lety. Samozřejmě jsem chápal, že tehdy bylo vše lokální a tedy mohlo být výrazně rychlejší než nyní, kdy je vše někde v cloudu. Ale také mám mnohonásobně rychlejší počítač i připojení, takže to přeci jen bylo poměrně podezřelé.

Začal jsem tedy pátrat po možných důvodech, až jsem našel níže uvedený odkaz a spustil jsem Outlook v safe modu. Vše bylo v tu chvíli velmi rychlé, což se dalo čekat, protože v tomto režimu si Outlook načte a používá opravdu jen základní knihovny. A hned druhým bodem bylo vypnutí všech add-inů. Nebyl jsem si vědom, že bych nějaké add-iny instaloval, a o to víc mě překvapilo, co jich tam mám - ale hlavně že byly všechny zapnuté/povolené.

Soubor > Možnosti > Doplňky > Přejít...

MS Outlook - jak zrychlit nejen otevírání událostí z kalendáře, obr. 1

Zkusil jsem je tedy vypnout...

MS Outlook - jak zrychlit nejen otevírání událostí z kalendáře, obr. 2

A stal se zázrak - od této chvíli je Outlook stejně rychlý jako býval. V článku pak v dalších krocích nabádají k nalezení problematického add-inu. Já jsem šel zatím opačnou cestou. Mám všechny vypnuté a budu zjišťovat, zda mi někde něco chybí či přestane fungovat. No a po více než týdnu jsem nic nenašel. 😉

Je možné, že se vám tam nějaký add-in zase sám zapne - např. Microsoft VBA for Outlook Addin, ale zdá se, že to žádný vliv nemá.

Zdroje: