05.02.2017, Vladimír Klaus, navštíveno 2973x

Delphi

Také se už dlouhá léta rozčilujete, že v Delphi občas (no spíše často) nefunguje Ctrl+click, abyste se dostali na deklaraci či implementaci daného prvku? A také jste četli spoustu dohadů a rad, co s tím. Jak za to mohou problémy s jedním ze tří kompilátorů, jak někde chybí cesty apod.?

Z mého pohledu to všechno byly spíše výmluvy a to z jediného důvodu - po najetí nad daný prvek se vždy přesně ukázalo, kde přesně je a v jaké unitě. Takže jaký může být problém soubor otevřít a nalistovat danou řádku?

Delphi - řešení, když vám stále nefunguje Ctrl+click, obr. 1

Nemá cenu se v tom asi více pitvat, protože v novém Delphi Berlin (možná už dříve?) a s následující radou to už konečně začne fungovat. Je třeba si nastavit u projektu parametr Symbol reference info = Reference info. Výchozí je bohužel hodnota None. Stejně tak ale musí být správně nastaveno Debug information a Local symbols.

Delphi - řešení, když vám stále nefunguje Ctrl+click, obr. 2

Samozřejmě i poté občas dojde k tomu, že se otevře soubor, ale ukáže se zcela nesmyslné místo, ale to už je relativně drobnost a možná i díky dalším kompilacím se toto nakonec také urovná.

Zdroj: