12. 10. 2014, Vladimír Klaus, navštíveno 3975x

Knihy

Jan Řezáč - Web ostrý jako břitva

Na tuto knihu jsem se dlouho těšil. Jan Řezáče znám jen z několika videí, ale i z referencí je jasné, že jde o špičkového odborníka na tvorbu webů. To je sice široký pojem, ale i o tom je tato kniha.

Nebudu tu popisovat jednotlivé kapitoly, ani jejich obsah. Na to je tam příliš mnoho informací. Mnohem lepší je si knihu přečíst a hlavně se k ní vracet. Ostatně, jak už někdo někde napsal - po přečtení máte pocit, že tam tolik nového není, ale když se ke knížce začnete vracet a revidovat svoje podnikání, svůj přístup ke klientům nebo cenotvorbu, dá vám opravdu hodně. A to mohu jednoznačně potvrdit. Kromě jiného je tam také hodně odkazů na další literaturu, užitečné nástroje atd.

Na knížce mě potěšila ještě jedna věc. Potvrdily se mi postupy a pravidla, které již léta praktikuji a které řada klientů (no spíš potenciálních klientů, kteří se klienty naštěstí nestali) považovala za otravné, zbytečné apod. Díky dodržování řady pravidel (požadavek na popis projektu, jasnou cenu, dodržování termínů z obou stran...) jsem se určitě vyhnul množství chytráků, lenochů, smlouvačů o nízké ceny a obecně lidí či firem, se kterými není dobré spolupracovat. Ostatně jak říká i autor - ani dobrou zakázku nemusíte přijmout.

Kniha vyniká ještě jednou věcí a tou je netradiční design. Pak je taky docela drahá, ale informace za to rozhodně stojí a kdo se chce posunout nebo alespoň trochu podumat o svém oboru a o tom, jestli by neměl něco změnit, ten si ji musí pořídit. A také se připravte na to, že se vám bude trochu rozlepovat. Ale což, jde hlavně o ty informace, ne?

A vlastně ještě na jednu unikátní záležitost nesmím zapomenout. S nákupem papírové knihy získáte licenci i k elektronické verzi a naopak. Elektronická verze je k dispozici přes Palmknihy.

Závěr? Jednoznačné doporučení k přečtení a hlavně k používání. Tečka.