14. 8. 2020, Vladimír Klaus, navštíveno 1452x

Knihy

Eltona Johna poslouchám už od devadesátek, za což může zřejmě album "The One", které bylo prostě parádní. A v knize se pak dočtete, že bylo nejlepší v jeho historii a že to asi není náhoda. Stejně tak se tam dočtete, jakou to mělo souvislost s ukončením užívání drog, alkoholu apod.

Kniha a celkové povídání je neuvěřitelně otevřené, upřímné a, to si řekněme zcela na rovinu, v řadě pasáží nechutné nebo dokonce značně nechutné. Ale pokud vás jeho život a hudba zajímá, tak to musíte zkrátka kousnout. On je zkrátka takový a celá komunita je prostě taková. A nejde jen o jeho život, ale zkrátka vhled do cca 50 let jeho kariéry a vůbec hudebního průmyslu, včetně politiky, rodiny, a řady dalších okolností, které ho formovaly, ať už v dobrém nebo ve zlém.

Kniha, která je psaná z jeho pohledu a snad tedy jím samým, se hodně zabývá komplikovanou rodinou, dětstvím, extrémním talentem, ale samozřejmě i jeho orientací a vším, co z toho plyne.

Elton John je velmi, ale opravdu velmi otevřený, nebojí se pojmenovat své vlastní problémy (a že jich bylo), ale poukáže na celkově problematický svět hudby, showbyznysu, ať už přes extrémní užívání drog, alkoholu apod. Oživením jsou pak šílené záležitosti ohledně jeho nakupovací mánie, přátelství s Johnem Lennonem, Freddie Mercurym, nebo princeznou Dianou. A šaškárny, co vyváděli s Rodem Stewartem jsou stěží uvěřitelné.

Na stará kolena dostal trochu rozum, k čemuž přispělo i nemálo zdravotních potíží a je skvělé, že už více než 20 let nebere drogy a abstinuje.

Pokud se vám nechce jít do 330stránkové knihy, koukněte alespoň na parádní film "RocketMan". A pak se třeba ke knize vraťte, najdete tam opravdu hodně společného a užijete si ji o mnoho více.