5. 12. 2015, Vladimír Klaus, navštíveno 5647x

Windows

Windows 7 taskbar podruhé

Pokud máte například spuštěný Outlook, v něm otevřené 3 maily, překliknete do jiné aplikace a teď se chcete rychle vrátit do mailu, se kterým jste pracovali naposledy, pak stačí použít Ctrl+kliknutí na dolní lištu. Postupným klikáním s přidrženým Ctrl tak navíc rotujete všemi dokumenty.

Stejně to platí s více otevřenými dokumenty MS Wordu nebo MS Excelu, ale i zcela jinými aplikacemi, jako IrfanView či Notepad.

Jak nastavit, aby se počítač nezapínal z režimu spánku

Často za to může síťová karta, což se potvrdilo jak ve Windows 7, tak i ve Windows 10. Takže stačí v Centru síťových připojení kliknout na Připojení k místní síti, zvolit Vlastnosti a tlačítko Konfigurovat. Tam je karta Řízení spotřeby, kde se musí zrušit volby "Povolit zařízení probouzet počítač" a pro jistotu i "Povolit počítači vypínat zařízení z důvodu úspory energie".

Druhá možnost, která také může pomoci:
Možnosti napájení – Upřesnit nastavení – Povolit časovače pro probuzení -> Zakázat

Lepší vykreslování písma

Windows 10, ale i některé aplikace pod Windows 7 využívají novější (ale mnohem ošklivější) antialiasing, díky kterému působí písmo více rozmazaně a hůře se čte. Důvodem je používání na mobilech/tabletech, kde se dá zobrazení rotovat, čímž by se původní řešení nedalo použít. Ale proč mě k tomu nutí i na desktopu fakt netuším. Vadí to nejen mě, ale i dalším, takže vznikly různé náhrady a musím říci, že fungují moc pěkně.

Přehled klávesových zkratek a funkcí s myší

Výborný přehled klávesových zkratek, které vám opravdu zrychlí nebo alespoň zpříjemní práci. Možná i odhalíte funkce, o kterých jste neměli tušení :-)

http://www.zive.cz/clanky/klavesove-zkratky-a-povely-mysi-pro-windows-7/sc-3-a-149508/default.aspx