23. 5. 2013, Vladimír Klaus, navštíveno 7141x

Internet

Upozornění: Microsoft bohužel tuto úžasnou věc zrušil, takže od cca poloviny roku 2013 už není možné účty takto propojovat.

Také máte několik účtů typu Hotmail nebo Outlook.com? A jste šílení z toho, že si sice prohlížeč pamatuje vaše poslední přihlášení a heslo, ale téměř nikdy to není od účtu, na který se právě chcete přihlásit? Tento tip vše elegantně vyřeší.

Začneme na adrese http://account.live.com/.

Titul obrázku

Pravděpodobně Vám to předvyplní naposledy použitý mail nebo to bude zcela nové přihlášení. Po přihlášení se dostanete do jakéhosi přehledu vašeho účtu. Na tom není nic pozoruhodného.

Titul obrázku

Daleko zajímavější je ovšem část Oprávnění.

Titul obrázku

Zde klikněte na odkaz „Správa propojených účtů“. Pokud budete mít štěstí, objeví se tato obrazovka.

Titul obrázku

Pokud štěstí mít nebudete (nebo spíše bude na webu chyba jako nedávno), pak uvidíte něco zcela jiného a pro tyto účely nepoužitelného. Ale to nevadí, protože v dalším kroku budeme klikat na „Přidat propojený účet“, čehož se dá dosáhnout také přímo pomocí tohoto odkazu (už nefunguje):

https://account.live.com/AddLink.aspx

Znovu vyplníte heslo ke stávajícímu účtu a pak parametry účtu připojovaného.

Titul obrázku

Po kliknutí na „Vytvořit propojení“ se dočkáte informace, že účet byl připojen.

Titul obrázku

Nebo to taky může skončit chybou…

Titul obrázku

V každém případě můžete takto přidat další MS účty stejného typu. Na účet z Office 365 to samozřejmě nefunguje!

Od této chvíle jsou účty propojené a je zcela jedno, pod jakým se přihlásíte. Ty ostatní budou vždy k dispozici. Přepínání je velice snadné – kliknutím na pravý horní roh se jménem se v menu objeví všechny účty, k jejichž přepnutí stačí další kliknutí.

Titul obrázku

Naprosto perfektní je, že přepínání funguje v jakékoliv části v mailu, kalendáři, SkyDrivu apod. Z této nastavovací části nyní odejděte – třeba zadáním této adresy:

http://www.outlook.com

V pravém horním rohu uvidíte více ikonek a já doporučuji si pro jednotlivé účty zvolit různé barvy.

Titul obrázku

Tady vidíte moje 3 účty ve 3 oknech, ale je to jen jako ukázka. Když se totiž v různých oknech přihlásíte k různým účtům, brzy budou všechny zobrazovat totéž nebo budete vyzváni k opětovnému přihlášení. Microsoft totiž hlídá, z kolika míst se přihlašujete ke svému účtu a pokud je těch míst víc, považuje to za ohrožení soukromí.

Titul obrázku

V každém případě mi toto šetří spoustu času, ale především se nyní docela rád dívám na maily právě přes toto rozhraní, protože to je mnohem pohodlnější a rychlejší než konfigurovat 3 účty v desktopovém Outlooku.