22.10.2015, Vladimír Klaus, navštíveno 7295x

Windows

Rozmisťování oken

Okna lze rozmisťovat a přichytávat k okraji pomocí myši. Rychlejší je ale použití klávesy Win a kurzorových kláves. Takže třeba Win+doleva umístí okno do levé poloviny obrazovky, Win+nahoru je maximalizace atd.

Vypnutí náhledů oken

Ovládací panely > Systém, v levém sloupci Upřesnit nastavení systému, záložka Upřesnit, tlačítko Výkon - Nastavení, vypnout "Povolit funkci Náhled Aero". Tímto se zbavíte zběsilého překreslování oken při používání Alt+Tab. Vedlejším efektem je, že nefunguje náhled plochy, když se myší zajede do pravého dolního rohu.

Zavírání oken

Jste zvyklí zavírat okna poklepáním na jejich levý horní roh? Mate vás, že tam často není žádná ikonka? Nevadí - poklepání stále funguje a okno se zavře!

Pozvolné scrolování

Jak vypnout pozvolné scrolování seznamů, vysouvání nabídek apod. zdržovačky? Start > Ovládací panely > Systém > Upřesnit nastavení systému, záložka Upřesnit, tlačítko Nastavení... a tam je řada voleb. Je třeba vypnout: Vysouvat pole se seznamem, Vysouvat seznamy

Windows 7 taskbar

Nejrychlejší způsob, jak spustit novou instanci již běžící aplikace (třeba zcela nezávislé nové okno MSIE) spočívá v kliknutí kolečkem myši na ikonu aplikace

Hledání přes tlačítko WIN

Hledáte nějaký program, kontakt, e-mail, dokument? Nejrychlejší cesta vede přes tlačítko WIN. Stiskněte a začněte psát hledaný výraz. Díky tomu, že veškerý obsah Windows je indexován, okamžitě se vám budou zobrazovat odkazy na hledaný obsah. Pokud mezi nimi hledaná věc není, je možná ukryta až v podrobnějších výsledcích hledání, ke kterým se dostanete přes "Zobrazit další výsledky".

Zamrzání MSIE

Pokud vás ve Windows 7 zlobí MSIE 8 s tím, že "často" zamrzá - okno se pokryje bílou poloprůhlednou vrstvou a dlouho se nic neděje, je viníkem zřejmě Adobe Flash Player. Zkuste tento doplněk v Exploreru zakázat - menu Nástroje > Spravovat doplňky.