30.07.2018, Vladimír Klaus, navštíveno 1509x

Grafika
Knihy

Vstup do světa logotvorby, Tomáš VachudaNa tuto 150stránkovou příručku jsem narazil někde na Twitteru a i když tvorba log je na samém okraji (no, spíš za okrajem :) mých aktivit, zkusil jsem si ji stáhnout a pročíst. A dobře jsem udělal!

Nejen, že je velmi čtivá, přehledná a jasná, ale obsahuje velké množství dalších odkazů, zajímavých postřehů a tipů, které se mi hodí i pro jinou (grafickou) práci. Nejde jen o závěrečný a opravdu velký přehled zajímavých článků, blogů, zdrojů, grafických podkladů, fontů, mock-upů, ale i průběžné odkazy a tipy v celém textu.

Samozřejmě prioritou je popis tvorby log, od návrhů, skic, výběrů písma, vektorizace, hledání vhodných grafických symbolů a inspirací až po vlastní tvoření, finalizaci, předání klientovi s odpovídajícím vysvětlením nebo přímo logomanuálem. Nicméně přesah do obecné grafické práce je velký - (ne)výhody barevných modelů RGB/CMYK/Pantone, formáty a kvalita obrázkových souborů, myšlenkové mapy, zásady ale i rizika spolupráce s (ne)poučeným klientem...

Příručku v PDF si můžete zdarma stáhnout nebo se podívat na její on-line podobu. Stránky příručky nejsou žádné A4 v malém písmu, ale mnohem vzdušnější a menší, takže knihu přečtete asi za pár hodin a podle mě se budete k ní rádi vracet.