1. 1. 2023, Vladimír Klaus, navštíveno 506x

Osobní rozvoj
Zdraví

Nedávno 😉 mi bylo 50. Ať chci nebo nechci, věk se projevuje různými neduhy, možná již od 30 nebo 40 let, teď ještě o něco více. Proto jsem se rozhodl, že se budu věnovat stránce zdraví mnohem intenzivněji.

Proč články na téma Zdraví

Již nějakou dobu užívám řadu suplementů, třeba vitamín D (s příchodem Covidu-19 v roce 2020), tak i další doplňky, protože je jasné, že ať už kvůli stravě nebo geografické poloze či "kvalitě" půdy, nemáme vitamínů ani minerálů dostatek. A pokud si začnete hledat zdroje, články, odborné studie, zjistíte, jak velký to je či může být problém. A i kdyby to nebyl problém nyní, tak třeba za 10 nebo 20 let bude o to větší. A tomu bych se rád vyhnul, pokud to bude alespoň trochu možné.

Ale nejde jen o vitamíny, minerály, ale i o cvičení, přístup k životu, zdravější životní styl, možná i o pokus trochu zvrátit stárnutí, samozřejmě pokud možno 100% přirozeným způsobem.

Proto se pokusím v této sérii článků přiblížit řadu témat, názorů odborné veřejnosti, studií nebo svých vlastních zkušeností či výsledků testů. Budu rád, když mi napíšete své zkušenosti, názory, ale i kritiku, pokud něco z toho, co budu uvádět se vám nebude zdát logické nebo budete mít zcela opačnou zkušenost.

A čemu se tedy budu věnovat? Hodně stručně (a bez záruky):