20.04.2019, Vladimír Klaus, navštíveno 1312x

Knihy
Osobní rozvoj

Jak hlásá podtitul, řada věcí v našem životě spočívá v umění dokonalého načasování. A v knize to Daniel Pink dokládá opravdu na velkém množství příkladů, zajímavostí, přičemž v podstatě vše má podložené studiemi a poznámkami, jejichž seznam zabírá 20 stran.

Zcela zásadní jsou naše vnitřní chronobiologické hodiny, které se navenek projevují tím, že jsme buď skřivani nebo sovy. A to má pak dále vliv na neuvěřitelné množství věcí, schopností, ale třeba i chyb, které děláme, ukazují, kdy je dobré se pouštět do studia, cvičení apod.

V knize se autor dotkne i tématu, zda je důležitější snídaně nebo oběd, jak je to s malým šlofíkem po obědě apod. Velmi zajímavé je rozebírání vlivu začátku, prostředku a konce v podstatě čehokoliv.

Kniha je psaná velmi čtivě i zábavně a velmi často si uvědomíte, jak do popisovaných okolností a přístupů zapadáte a jak to vše dává jasný smysl.

Snad jen trochu nudná a nezapadající do konceptu je poslední kapitola týkající se synchronizace, čímž autor popře řadu výzkumů, že končit by se mělo tím (nej)lepším.

Skvělé je, že za každou kapitolou je souhrn rad a návodů - "Manuál krotitele času", díky kterému si můžete naučené informace rychle zopakovat, a především je uvést do praxe. Jedna z nejlepších rad je naučit se tzv. chrapučíno. ;-)

Po přečtení knihy jsem udělal jistou věc (nemohu prozradit), na základě čehož jsem dostal dopis s podpisem od Daniela Pinka. Pokud toužíte po tomtéž, musíte si knihu také přečíst...

Další knihy od Daniela Pinka: